Dvacátá májová: Vážené vedení ...

20. 05. 2011 | † 09. 01. 2014 | kód autora: pGL

Milý Ježíšku. Kdybys náhodou nevěděl, co mi přinést k svátku, pošlu Ti tudy pár návrhů.

Zahraj si na kouzelníka, co tahá z klobouku věci, jaký tam ve skutečnosti nejsou. Naděl mi pod sváteční srpnovou borovici velkej balík s naší adresou. Odesílatele psát nemusíš, protože já už budu vědět, že pod papírem s mráčkama je krabice a v krabici naše máma. Vejde se tam, jo. Bude to totiž kouzelná krabice s opravdovou mámou vevnitř, ve který zase bylo a bude vždycky všechno, co bych chtěla.

Udělej, abych měla princeznovsky zlatý kudrnatý vlasy, aby mi oči šly tamtéž a vždycky odpálily salvu pepře směrem rozpustilých mladých mužů. Zařiď někde nahoře, aby věděli, že mají tu čest potkat hvězdu gymnastiky, jakmile mě zmerčí. Mohl bys taky mávnout čarovnou hůlkou, aby tu žádnej člověk nebyl sám. Taky by nebylo na škodu zatahat za provázky, víš.

Ale jo, vždyť já vím, žes dal všem stejně. Jenom Ti to někdy nevěřím. Ale Bůh to ví.

(Nikdy nikomu o nikom nevyprávějte, nebo vám začne chybět. Nikdy nikomu o ničem neříkejte, nebo to potom začnete chtít.)

Bůh ví všechno, a my to musíme tak vzít.

("Išli sme spolu na Golgotu, každý si niesol ten svoj kríž. V nádeji som sa Ťa opýtala, či mi to Pane Bože trošku uľahčíš. Mlčal si, no v tichu múdrosť bola, vedela som, čo to znamená. Každému vraj dáš len toľko, čo unesú dve ľudské ramená.)


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.