Šestý měsíc léčby

04. 01. 2012 | † 09. 01. 2014 | kód autora: pGL

Prosinec 2011.

1) Ze dne na den se uvolnila pusa!!! Měla jsem s artikulací minimální problém a vnímala jsem ho spíš jen já, než že by byl slyšet, ale najednou se mi daří bez zadrhávání vyslovovat "ř" a "l". Povolily se i čelisti, takže nepolykám a nemumlám koncovky, ale mluvím čistě. Je to změna, která přišla sama bez předchozího zkoušení a okamžitě byla poznat.

2) O hodně se za poslední měsíc zlepšily i oči. Dokážu plynule pozorovat pohyblivý cíl, dřív jsem těkala a neuměla zaostřit. Tahle vada podle paní dr. na očním zmizet nijak nemůže, ale u mě to evidentně je trochu jinak! Takže už nemrkám tak zběsile, oči už nekladou odpor, když chci mhouřit. Pomohlo mi to při psaní, protože už jsou písmena aspoň stejně velká a nezvětšují se směrem doprava.

3) Asi před třemi týdny jsem začala reagovat na rychlost. Už rozlišuju rychlou a pomalou chůzi nebo jízdu. Dřív jsem vůbec tempo nevnímala, když mi někdo řekl "zpomal", bylo hrozně těžké pochopit, co tím myslí, protože jsem si to neuměla představit.

4) Už přes týden mám doma motomed, cvičím na něm denně (nohy i ruce, každé aspoň hodinu) a cítím změny - když jdu, nedopadám na jednu nohu, obě dvě se pohybují stejně a nemusím si tím pádem dávat tolik pozor na pánev.

5) Před dvěma měsíci mi to ještě nešlo, ale když cvičím s čínskými kuličkami, v pravé ruce už s nimi dovedu točit tak, že se nedotknou. V levé se ještě dotýkají, ale už jen to, že je vůbec otočím, je velká změna, protože kroužit levačkou jsem sice uměla, ale jakmile jsem chytila něco do dlaně, zase zkameněla.

6) Ještě nedávno mě v noci budily záškuby - nesouviselo to se sny, ty se mi nezdály, ale jakmile jsem neměla ruce fixované pod sebou a nohy skrčené, anebo jsem ležela na zádech, okamžitě jsem sebou trhala. Vždycky jsem se budila s koleny u sebe, ale teď se ani ve spánku nevtočí, můžu spát na zádech s rukama podél těla a neškubou sebou.


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.